Domů O nás Služby Ceník Kontakt

Služby

Čištění studny

V první řadě zhodnotíme stav studny, změříme hloubku studny a výšku hladiny vody Poté si do naší kádě načerpáme 500l vody ze studny. Pokud bude voda kalná, kontaminovaná, nebude jí tam dostatek apod., bude možné použit dešťovou vodu nebo vodu z řádu Zbylou vodu, co zůstala ve studni odčerpáme naším čerpadlem o výkonu 2,2kw a průtokem vody 1000 l/min. Ovapujem poklop a zbavíme ho mechu, bahna a ostatních nečistot Vyčistíme vnitřní plášť vysokotlakou myčkou o síle až 180bar. Zkontrolujeme spáry mezi skružemi a sací potrubí včetně sacího koše nebo čerpadla Odkalíme bahno, jíl, písek apod. výkonným čerpadlem. Kdyby byl přítok tak malý, že by se tyto nežádoucí nečistoty nedaly ředit vodou, odstraníme je mechanicky. Založíme novou filtrační vložku z praného štěrku frakce 4/8 a 8/16 Vydezinfikujeme studnu Poradíme Vám, jak o studnu pečovat po našem vyčištění, aby zůstala co nejdéle čistá a zdravá.

Prohlubování studny

Sediment, který padá do studny, vytvoří časem tvrdou nepropustnou vrstvu a díky tomu může přítok razantně zeslábnout nebo se ztratit úplně. V dalších případech se na dně usadí tolik sedimentu, že může zasahovat k sacímu koši, který bude nečistoty nasávat do potrubí a může mít katastrofální dopad na účinnost čerpadla. V sedimentu se daří bakteriím, které si tam tvoří svůj svět a znehodnocení tak kvalitu vody. Všem těmto problémům se dá předejít, když si nás v čas zavoláte. Sediment odčerpáme čerpadlem a pokud bude potřeba studnu dále prohloubit, tak budeme pokračovat mechanicky, dokud znovu neoživíme přítok vody.

Instalace sacího potrubí

Je velice důležité, aby sací potrubí ve studni bylo ve výborném stavu. Staré pozinkované potrubí ve většině případech je rezavé a děravé. Jsou bakterie zvenku i uvnitř. 99% zákazníků si od nás takové potrubí nechávají předělat do PE (polyetylen) trubek. U tohoto typu trubek nedochází ke korozi a vzniku inkrustace, mají vysokou odolnost vůči agresivním médiím, neusazují se na nich bakterie a mají vysokou životnost. S tímto typem trubek máme výborné zkušenosti a jsou cenově velmi dostupné. Do správné výšky nad filtrační vložku instalujeme mosazný sací koš se zpětnou klapkou. Slouží jako filtr hrubých nečistot a zajištuje stálost sloupce vody v sacím potrubí.

Instalace ventilačních hlavic

Jak už jsem zmiňoval v úvodu. I ve studni se tvoří různé plyny, které se snaží dostat ven ze studny. Ovšem pokud se nemají jak na vzduch dostat, budou se ve studni držet a tím pádem tvořit plíseň na vnitřním plášti. Tak to dopadne, když má zákazník zcela uzavřenou studnu. My jsme schopni ventilačních hlavici nainstalovat na poklop, který používáte a nemusíte kupovat nový s dírou. Navíc taková ventilačních hlavice vypadá esteticky, plní výborně svoji funkci a díky stříšce do studny nenaprší.

Dovoz a usazení skruží

Po telefonické domluvě, popřípadě při osobní konzultaci jsme schopni Vám dovézt skruže a pomocí lanového elektrického navijáku je usadit. Po usazení skruží se musí zvenku po obvodu obsypat štěrkem. Výměna všech skruží se dělá opravdu jen z řídka. Převážně se mění horní skruž, protože ta bývá nejvíce poškozená, je příliš vysoko od země nebo naopak nízko.